HAKKIMIZDA

SULTANBEYLİ KÜLTÜR PLATFORMU NEDİR ?

Kültür; mükemmelliğe ulaşmak, çalışmak, fazilet ve idrak nuru peşinde gitmektir. Bütün bunların yanında “kültür sadece etkinlik değil, hayatın her alanını kapsayan bir süreçtir”. “Sultanbeyli Kültür Platformu”, kültürü insanın hayatı boyunca yaşadığı ve yaşayabileceği tüm olayları içeren bir olgu olarak algılar ve yine bu şekilde aktarmayı hedefler. Bu algının en büyük sebebi; kültürel değerlerin insanın tüm hayatını kapsayan birikimler sonucu oluştuğuna olan inancımızdır. Hayatın her anında olan bu olguya“ Sultanbeyli Kültür Platformu” olarak bizler destek verecek ve sizlerin de katkıları ile nesilden nesile aktarımına önayak olacağız.

“Sultanbeyli Kültür Platformu”, İnsan ve Hizmet odaklı bir misyonla kültürel bilincin gelişmesine katkı sağlayacak bütün bu paydaşları bir araya getirmek ve birlikte yapılacak kültürel çalışmalarla insanımıza değer katmak amacıyla oluşturulmuştur.

“Sultanbeyli Kültür Platformu” programlarının merkezine “insan” olgusunu yerleştirmiş ve öznesi insan olan faaliyetler yürütmeyi hedeflemiştir. Çünkü kültür ancak insanın gelişimi ile ivme kazanabilecek bir değerdir.“Sultanbeyli Kültür Platformu” , mekân ve imkânların gelişimini sağlamış, bunların zirve noktası olarak da insan gelişimini gaye edinmiş bir projedir. Kültürel çalışmaların topluma entegrasyonunu sağlamak bu üç olgunun bir arada, insan odağında gelişmesiyle mümkündür ve biz de inancımız, özgüvenimiz, azmimiz ve potansiyelimiz doğrultusunda gerçekleştireceğimiz bütün faaliyetlerimizle bu gelişimi desteklemek için çalışmaktayız.

“Sultanbeyli Kültür Platformu”, gençlerimiz başta olmak üzere bütün insanlarımıza kültürel değerlerimizi benimsetmek ve yaşatmak amacındadır. Bu amaç doğrultusunda yapılacak etkinlikler ile üyelerimizin kültürümüz hakkında bilmediklerini öğrenmelerine, bildiklerini de yakından görmelerine olanak sağlayacağız.

NİÇİN SULTANBEYLİ KÜLTÜR PLATFORMU ÜYESİ OLMALIYIM ?

“Sultanbeyli Kültür Platformu” üyelerine çok geniş imkanlar sunacak olan bir platform.

“Sultanbeyli Kültür Platformu” projesi kapsamında;

Söyleşiler / Konferanslar

Tiyatrolar

Özel Etkinlikler / Anma Programları

Konserler,festivaller

Sinema Gösterimleri

Yazar - Okur Buluşmaları

Sergiler

Müze Gezileri

Sanat Atölyesi Ziyaretleri

Fotoğrafçılık Eğitim Gezileri

Şehir içi ve şehir dışı Kültür Turları

Yazarlık Okulu

Sanat Kursları

Kitap Fuarı

Herkesin katılabildiği etkinliklerin yanı sıra sadece Sultanbeyli Kültür Platformu üyelerine özel etkinlikler de düzenlenecek.

Ayrıca yayınevleri ile yapılan anlaşmalar neticesinde her yıl düzenlenen Sultanbeyli Kitap Fuarı’nda Sultanbeyli Kültür Platformu üyelerine özel indirimler sağlanacaktır.

Sultanbeyli Kültür Platformu etkinlikleri ve program içerikleriwww.sultanbeylikulturplatformu.com adresinde yayınlanacaktır.