Değerli Kültür Dostları

Kültür-Sanat Dolu Günler

Kıymetli kültür dostları; düzenlediğimiz onlarca etkinlikle kültür dünyamıza katkı sunmaya, kadim medeniyetimizi gelecek kuşaklara aktarmaya çalışıyoruz. Biz kültür sanat çalışmalarımızı; geçmişin izinde, bin yıllık medeniyet kodlarını barındıran bir anlayış perspektifinde düzenliyoruz. Aydos Kalesi’nin gölgesinde gelişen ve kalkınan ilçemiz, geçmiş ile bağını koparmadan geleceğe yürüsün istiyoruz.

 Değerli Kültür Dostları;

 Uluslararası etkinliklerle ilçemizin adını dünya duysun, bu vizyonla kültür sanat çalışmalarımızı düzenliyoruz. Diğer taraftan kültür ve gençlik merkezlerimizde konserler, tiyatrolar, seminerler planlıyor; her geçen gün etkinliklerimizi daha geniş yelpazeye yaymaya gayret ediyoruz.  Hizmete aldığımız Aydos Edebiyat Kıraathanemiz, tadilatını bitirdiğimiz Aydos Kütüphanemiz, okuma evlerimiz ve kütüphanelerimiz sizleri bekliyor.

Her Alanda Kalkınan Sultanbeyli...

 Kültür,-sanat alanında ilçemiz atağa kalktı. Sultanbeyli’mizi fiziki anlamda geliştirip, kalkındırırken; insanımıza ve özellikle gençlerimize yatırım yapmayı ihmal etmedik, edemezdik. Şehirlerin tüm alt ve üstyapı ihtiyaçlarını çözebilirsiniz ama insana dokunmayan, insanı merkeze almayan her yatırım adeta boşa harcanmış bir emektir. Biz bu anlayışla hareket ediyor ve Sultanbeyli’mizi el birliğiyle geleceğe taşıdığımıza inanıyoruz.

 Kültür-sanat etkinliklerimizde buluşmak üzere...

 

HÜSEYİN KESKİN
Belediye Başkanı